Поради водіям по експлуатації вантажних шин
Ухвалення нової шинної етикетки в ЄС призвело до підвищеної уваги, яка приділяється таким питанням як паливна ефективність, зчеплення з мокрою поверхнею і рівень шуму шин. Ці експлуатаційні характеристики є дуже важливими, але є цілий ряд інших моментів, які необхідно враховувати для досягнення максимальної економічної ефективності.
На що варто звернути увагу при виборі вантажних шин?
Шини для далеких і регіональних перевезень, комбінованих послуг та інших областей застосування мають різні характеристики. Тому операторам комерційних автопарків необхідно вибирати вантажні шини, в першу чергу, виходячи з характеру їх експлуатації.
Життєво важливий також правильний типорозмір - настійно рекомендується використовувати однакові шини на одній осі. Це забезпечує рівновагу правої і лівої сторони транспортного засобу. Використання різних шин на осі може зробити негативний вплив на гальмування автомобіля.
Вибір правильних шин в залежності від сезону також є ключовим моментом в досягненні оптимальних показників, в тому числі в економії палива. Так, зимові шини в обов'язковому порядку необхідно встановлювати там, де це регулюється законом, але крім цього, рекомендується їх використовувати при експлуатації в умовах низьких температур, і особливо, на зледенілих і засніжених дорогах.
Наскільки важливо підтримувати правильний тиск в вантажних шинах?
Повітря всередині шини бере на себе більшу частину навантаження, включаючи вагу самого автомобіля і вага перевезеного ним вантажу. Правильний тиск в шині дозволяє домогтися оптимальної витрати палива і терміну служби шини.
Якщо тиск нижче ніж треба, шина нагрівається, що призводить до підвищеної витрати палива і передчасного зносу шини. Крім цього, змінюється область контакту шини, в результаті чого швидко стираються плечові зони протектора. Зниження тиску на 30% від рекомендованого значення призводить до скорочення на третину терміну служби шини.
Зайве тиск в шинах також призводить до підвищеного зносу, і робить їзду більш жорсткою. Серед проблем, що виникають в результаті перекачування шин: нерівномірний знос протектора, зменшення зчеплення з дорогою, увязанія в м'якому грунті, зниження комфорту, а також можливість пошкодження підвіски і навіть вантажу, що перевозиться.
Тиск в шинах повинен відповідати рекомендаціям виробників шин або транспортного засобу і має враховувати поточне завантаження автомобіля. Візуальний огляд шини дозволяє виявити фізичні ушкодження, наявність сторонніх предметів і глибину протектора.
Європейська технічна організація по ободам і покришок (ETRTO) рекомендує перевіряти тиск в шинах кожні два тижні. При цьому шини повинні бути холодними, тобто через 2-3 години після зупинки автомобіля, оскільки через різницю температур тиск може відрізнятися.