Як вибрати свій перший мотоцикл

Вирішили, що прийшов час стати власником двоколісного транспорту? Тоді відразу ж варто врахувати, що мотоцикл – це щось більше, ніж просто засіб пересування. Це нові враження, знайомства, необхідність опанування нових навичок та наявності спеціального одягу. Видів мототехніки доволі багато, отже новачкові легко розгубитися. Як вибрати свій перший байк, читайте нижче.

Типи мотоциклів по кубатурі

За об’ємом двигуна і, відповідно, потужністю байки можна умовно поділити на мало- та висококубатурні. До малокубатурних відносять моделі з об’ємом від 125 до 400 см³. До висококубатурних – техніку з об’ємом понад 400 куб. см.

Для новачка на роль першого байка ідеально підійдуть саме малокубатурні варіанти. Однак, якщо ви обираєте чоппер, то можна зупинитись і на версіях із 600–800 см³. Мотоцикли цього класу досить «спокійні» і навіть з високою потужністю та кубатурою двигуна поводять себе слухняно.

Типи (класи) техніки по стилю та функціоналу

Серед  десятків варіантів буквально розбігаються очі? Тоді варто перед вибором розібратись в класифікації мотоциклів за їхнім функціоналом. Тобто, для чого вони створені і що «вміють»:

  1. Міська класика. Невеликі, здебільшого мало- та середньокубатурні мотоцикли створені для комфортної  їзди містом. Сюди також можна віднести тип так званих каферейсерів. До цього класу належать легендарний Honda CB 400 та Loncin LX250-12C. Для новачка цей клас підходить ідеально. Якщо, звісно, ви не очікуєте від нього чогось більшого, ніж просто їзди по місту.
  2. Спортбайки. Це вони ночами будять місто своїм ревом, схожим на звук реактивного літака. Ці монстри створені для швидкісної їзди, яскраві та швидкі, налаштовані на високі обороти, навіть будучи малокубатурними. Приклад: Loncin Voge 300RR та культовий байк Yamaha R1. Для новачка такі мотоцикли рекомендувати важко. Якщо у вас немає досвіду – краще вибрати більш «спокійні» варіанти.
  3. Спорт-туристи. Ці моделі нагадують спортбайки, але мають більш зручну посадку та (деякі моделі) штатні місткі кофри. Вони створені для далеких поїздок та подорожей і здебільшого мають досить потужні двигуни.
  4. Туристичні мотоцикли – це комфортна потужна техніка, створена для подорожей. В них зручна посадка для пілота і пасажира, кофри та багато корисних опцій для безпеки і комфорту в дорозі. Найбільш відомий «турист» це культовий Honda Gold Wing. Він відомий своїми габаритами, величезними кофрами для багажу та великою кількістю опцій, серед яких обігрів всього, що тільки можна, яскраве помітне освітлення габаритів та сучасні музичні системи з купою міні-динаміків.
  5. Турендуро, або туристичні ендуро. Це мотоцикли, створені для подорожей, але не тільки по шосе, а й по легкому бездоріжжю. Відрізняються від класичних туристів більш високим кліренсом, надійнішою підвіскою з високими сходами, спеціальним захистом картера та іншими нюансами. До таких моделей належать Suzuki V-Strom, Honda Varadero, Honda Africa та ін. Ці ендуро досить високі та потужні і на першому етапі новачкам буде складно звикати до них. Однак, якщо звикнете, міняти такий байк на інший клас навряд чи захочеться.
  6. Чоппери. Мабуть, найкрасивіші мотоцикли. Вони здаються надзвичайно граціозними, а їх хромовані деталі сліплять навіть без сонячного світла. До цього класу відноситься відсотків 90% продукції культового американського бренду Harley Davidson. Мінуси чопперів у їхній вартості, а також у тому, що, незважаючи на красу, вони абсолютно не створені для наших далеко не ідеальних доріг. Новачку буде нелегко впоратись з ними. Здебільшого, цей тип мототехніки вибирають досвідчені байкери.

До вузькоспеціалізованих мотоциклів відносяться так звані чисті ендуро та стріт-байки, скремблери та боббери, неймовірні кастоми та інші типи, створені виключно для професіоналів у мотосвіті. Досі не вирішили, на якому ж мотоциклі зупинити свій вибір? Тоді відправляйтесь на мотозліт або в магазин з великим вибором техніки та вправними консультантами і обирайте байк за принципом «любові з першого погляду». Звертайтесь до магазину FoxWell motors – тут ви знайдете провідні моделі мототехніки будь-якого класу та аксесуари до них, а з вибором обов’язково допоможе професіонал.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Загрузка...

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Adblock
detector