Колесо життєвого балансу

Колесо життєвого балансу — можливість досягти гармонії. Ви теж, напевно, стикалися з труднощами при спробі встигнути все і відразу? Захопленість просуванням по кар’єрних сходах позбавляє можливості повноцінно відпочивати, відновлювати енергію. Заглибленість в побутові справи не дає проводити час з сім’єю, забирає сили. І так в будь-якій сфері. Що ж робити? Як домогтися рівноваги? В коучингу існує техніка «Колесо життєвого балансу». Що це? Методика, яка дозволяє зрозуміти, наскільки гармонійна ваше життя в поточний момент часу, а також рівень задоволення тим, що з вами відбувається. Колесо життя допомагає подивитися на себе з боку. А це — шанс зрозуміти, чи варто щось міняти і куди йти далі. Про колесо життєвого балансу ви можете узнати тут https://goal-life.com/uk/.

Скласти схему нескладно:

Намалюйте круглу діаграму. Розділіть на 8 частин.

Нехай картинка уособлює собою ваші уявлення про ідеальне життя. Як заповнювати колесо життєвого балансу? Впишіть в кожен сектор то, що грає важливу роль. Це може бути що завгодно: гроші, бізнес, здоров’я, сім’я, спорт і т.д.

Оцініть кожну сфер. Оцінки будуть відображати рівень вашої задоволеності. Від 0 до 3 — низький рівень, 4-7 середній, 8-10 — високий. Припустимо, ви на 100% задоволені сімейними відносинами. Їм сміливо ставте 10 балів. Зі здоров’ям у вас також все в порядку. Тут теж ставте високий бал. А ось в бізнесі є деякі проблеми. Оцініть їх серйозність і заповніть відповідний сектор.

Тепер залишилося проаналізувати записи, розрахувати свої сили і вибрати правильний напрямок руху.

Всі люди різні. Те, що важливо одній людині, може виявитися зовсім непотрібним іншому. Тому при заповненні колеса балансу життя керуйтеся виключно своїми цінностями, уподобаннями.
Список сфер життя, які підходять для діаграми, виглядає так:

 1. Те, що вас оточує. Так само як обстановка на роботі і в колективі, житло, місто і навіть держава.
 2. Сім’я, коло спілкування. Який вплив справляють на вас ці люди? Чи допомагають йти вперед або тягнуть назад? Вибрали б ви цих людей в друзі, роблячи вибір усвідомлено, володіючи тим багажем знань і досвіду, який є у вас зараз?
 3. Романтичні стосунки, любов. Найчастіше цю сферу вибирають жінки. Для них надійність, довіру у відносинах — додаткова сила, мотивація до дії. Для жінок порядок в особистому житті дарує можливість зайнятися реалізацією креативних і успішних ідей.
 4. Діти. Хтось захоче з’єднати цю сферу з однією з попередніх (сім’я, стосунки). Але для деяких жінок це окрема грань колеса балансу. Особливо це стосується багатодітних мам або жінок в декретній відпустці.
 5. Здоров’я. Тут теж є питання до колеса життєвого балансу. Задумайтесь, в якому стані ваше тіло? Які звички допоможуть підтримувати здоров’я, а які, навпаки, гублять?
 6. Краса, зовнішня привабливість. Можна об’єднати зі здоров’ям. Але все ж ця сфера включає в себе набагато більше, ніж міцне здоров’я. Це жести і міміка, хода, манера спілкування.
 7. Відпочинок, життєва енергія. Скажений життєвий ритм позбавляє багатьох людей повноцінного відпочинку і навіть сну. Це погано, оскільки від нього залежить душевна гармонія, щастя у відносинах.
 8. Працездатність. Запитайте себе: чи є в моєму графіку час на сон, розслаблення, прогулянки з друзями, читання та інші приємні заняття?
 9. Гроші. Чи вистачає тих грошей, що у вас є, на найнеобхідніше, великі покупки, здійснення бажань? Чи можете ви здійснити свої мрії?
 10. Кар’єра, місце в суспільстві, успіх. Тут все залежить від прагнень і від того, що ви вважаєте успіхом. Для кого-то це посада. Жінка ж може вважати себе успішною господинею, хорошою матір’ю.
 11. Хобі, захоплення. Чи є у вас заняття, яке поглинає вас з головою? Виділяєте ви на нього час?
 12. Особистісний розвиток. Чи ставите ви нові цілі? Чи розвиваєте будь-які якості, звички?
 13. Духовність. Чи знаєте ви сенс життя? Чи усвідомлюєте, навіщо живете? Чи відома вам мета існування?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Загрузка...

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Adblock
detector