Як купити електроенергію на електронних торгах

Електроенергія – це стратегічний товар на ринку України. Для знищення монополії, спрощення умов для продажів виробниками та вільного доступу до закупок більшої кількості учасників, торги на електроенергію почали проводитись на українській електронній платформі публічних закупівель Prozorro.

Як взяти участь в торгах електроенергією

Учасниками торгів можуть стати всі охочі, які пройдуть реєстрацію в «Прозоро». Напряму зареєструватися в системі державних закупівель неможливо, лише через платформи-партнери, які пройшли акредитацію. Перелік онлайн-майданчиків є на офіційному сайті Prozorro.

Тарифи і документація для реєстрації на біржах однакові. Різниця в зручності інтерфейсу і додаткових привілеях, які надаються клієнтам для заохочення. Однією з найпопулярніших серед користувачів є Українська універсальна біржа. Вона пропонує хороші умови користувачам, а навігація сайту зручна і зрозуміла.

Для реєстрації вказується статус учасника (продавець/покупець), регіон, обирається галузь. В електронному виді подається документація, перелік вказується в реєстраційній формі та підписується договір з біржею про партнерство терміном на 1 рік. Без цього договору подавати заявки на торги жодній зі сторін заборонено.  

Покупка електроенергії на «Прозоро»

Відповідь на питання, як купити електроенергію на електронних торгах https://www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/ , ідентична, як і для інших товарів та послуг, які реалізуються через «Прозоро». Отримати більше інформації про особливості публічних закупівель електроенергії можна на сайті УУБ. Послідовність дій для учасників наступна:

  • зареєструватись на УУБ;
  • у каталозі обрати тендер;
  • відправити заявку на участь у ньому;
  • у день і час проведення аукціону бути онлайн і слідкувати за перебігом торгів;
  • якщо все склалось на користь учасника – підписати договір купівлі-продажу.

Продавцями електроенергії виступають теплові, атомні, гідроелектростанції і виробники зеленої енергетики. Завдяки електронному формату проведення торгів, закупівля електроенергії відбувається прозоро. Усі учасники і громадські організації мають доступ до результатів аукціонів і можуть пересвідчитись в чесності визначення переможця.   

Особливості закупівлі електроенергії    

Купуючи електроенергію на електронних торгах «Прозоро» варто знати, що цей товар має певні особливості.

  1. Купівля електроенергії включає пункт про фіксований тариф на товар. В договорі вказується, що ціна за 1 кВт/г не може змінюватись упродовж терміну дії договору купівлі-продажу.
  2. Термін дії договору вибирається покупцем самостійно від 1 до 6 місяців.
  3. До тарифу включено ціну активної електроенергії і вартість її передачі покупцю. З оператором розподільної системи електроенергії необхідно укласти додаткову угоду.

Постачальники в обов’язковому порядку проходять кваліфікацію, що убезпечує покупця від потрапляння на недобросовісних виробників. Конкуренція між учасниками відкрита. Постачальники отримали доступ вигідно реалізувати свою продукцію, а покупці мають змогу не переплачувати, а купувати електричну енергію за реальною вартістю.      

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Загрузка...

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

itunes snipping tool Adblock
detector