Проведення технічного огляду автомобіля. Обладнання для техогляду

Кожен власник автомобіля повинен проходити техогляд – у примусовому порядку – із заключенням відповідних висновків перевірки державтоінспекції, а також позаплановий техогляд – за власного бажання, для підвищення впевненості у безпеці своїх поїздок.

Техогляд проводять спеціалізовані підприємства – станції технічного огляду. Вони використовують необхідне обладнання для техогляду — гальмівний стенд (стм-3500, стм-15000), динамометр, люксметр, фотометр, шумомір, газоаналізатор авто тест та ін.

Для визначення ефективності і оперативності проведення гальмування автомобілем вимірюють його стійкість при гальмуванні – використовуючи гальмівний стенд. Найпоширенішими їх марками є стм-3500, стм-15000 – універсальні стенди. Такий прилад дає показники при проведенні технічного огляду всіх автомобілів – від легкових до крупно габаритних вантажних. Сучасні стенди укомплектовані моніторами, клавіатурою, для того, щоб зробити процес вимірювань максимально простим і точним. Вони дають показники маси осі, яку діагностують, гальмівної сили кожного колеса автомобіля, овальності осей, часу спрацювання гальмівної системи. Стенд виводить необхідні показники на монітор – для водія і оператора. Він також має можливість друку графіків гальмівних сил, а також протоколу вимірювання.

Шумомір дає показники шуму і вібрації, знаходить своє застосування не тільки на СТО, а також на підприємствах, в науково-дослідних центрах і т.д, тобто там, де необхідно визначити показники шуму і вібрації – для дослідження особливостей різних приладів. Він також використовується на виробничих підприємствах, де необхідно створити реальну картину вимог санітарних норм і стандартів безпеки праці. Такий прилад оснащений спеціальними фільтрами, які проводять класифікацію показників таких шумів і вібрації.

Обладнання для техогляду також включає в свій список люксметр – вимірювач показників пропускання світла склом вікон автомобіля. Технічними характеристиками такого приладу є діапазон вимірювання світлопропускання, дискретність показників, товщина скла, що тестується, використовувана електроенергія і т.д.

Автомобільний газоаналізатор автотест – це вимірювання температури масла, можливість встановлення датчика тахометра, термопринтера.

Світлові параметри фар автомобілів та іншої техніки вимірює спеціальний прилад – фотометр. Із його допомогою, а так із використанням динамометра (вимірює силові показники) доповнюються значення всіх параметрів автомобіля, що дають цілісну картину про безпеку поїздок на ньому.

Adblock
detector