Який бензин краще – 92-й чи 95-й?

Насправді принцип «чим більше число, тим краще для машини», тут не діє. Ще треба звернути увагу на актуальні умови.

Який бензин краще – 92 або 95 в Україні, залежить від того, де саме Ви вирішили заправити свою автівку. Так, паливні картки від компанії SOCAR дозволяють добре економити на паливі, адже заправлятися на фірмових АЗК компанії можна якісним пальним. Крім хорошої якості та вигідних цін, тут гарантовано надають саме те автомобільне паливо, яке вказано на колонці. Мережа SOCAR в Україні представлена кількома десятками АЗК у різних областях.

Що означають числа

Під числами 92 і 95 зашифроване так зване октанове число. Це значення показує детонаційну стійкість пального.

Детонаційна стійкість – це здатність палива опиратися самозайманню під час сильного тиску. Чим більше октанове число, тим нижче ризик самозаймання бензину в двигуні. Отже, різниця між 92 і 95 бензином саме в швидкості запалення.

Що відбувається під час виготовлення

Коли на нафтовому заводі роблять паливо, октанове число можуть довести лише до 85, це максимальна цифра. Щоб отримати показники 92 або 95, бензин змішують з різними добавками – так званими присадками. Вони знижують ризик самозапалення пального під час стискання.

Як дізнатися, який бензин заливати

Для кожної машини оптимальне паливо буде різним. Це залежить від того, який встановлено двигун і яку ступінь стискання він чинить на паливо.

Якщо автовиробник намагається зробити мотор якомога меншим за об’ємом і якомога більшим за потужністю, зростає стиснення суміші. Пального витрачається менше, але росте ризик самозапалення.

Отже, якщо подивитися у технічний паспорт автомобіля и дізнатися, яка ступінь стиснення у мотору, можна зробити висновок щодо оптимального вибору пального.

Ступінь стиснення Рекомендована марка бензину
До 10,5 92
Від 10,5 до 12 95

Стиль водіння

На те, яка суміш краща, впливає також манера водіння. Якщо водій зазвичай їздить спокійно, не нарощує оберти, то 92-й бензин не зашкодить мотору.

Для турбодвигунів взагалі не важливо, яка ступінь стиснення палива. Тут спеціалісти рекомендують завжди заливати 95-й бензин.

Що буде, якщо залити не той бензин

Якщо у двигун, розрахований на 95-й бензин, залити 92-й, суттєво збільшиться ризик самозаймання. Звісно, це не буде вибух, але шкода мотору гарантована. Вибухове згоряння палива відбуватиметься раніше, ніж треба (не від свічки запалення). Запалення суміші раніше, ніж поршень досягне верхньої точки, шкодить двигуну.

Постає питання, як бути, якщо на заправці Вам залили неякісне паливо, октанове число якого суттєво нижче, ніж рекомендоване для Вашого авто. Адже двигун може сильно здетонувати, навіть зруйнуватися. Тут автовиробники врахували ризики і вмонтували в мотор так званий датчик детонування. Він реєструє вібрації – якщо вони перевищують норму для конкретного двигуна, датчик передає інформацію до блоку електронного управління. Цей блок корегує кут випередження запалення, а також якість суміші, що подається (збіднює чи збагачує її в залежності від потреби). Водій навіть не відчуває різниці – електронний блок управління справляється з проблемою сам.

Ризик збільшується, коли водій занадто нарощує оберти. Після 6-7 тисяч оборотів за хвилину датчик детонування працює не зовсім правильно. Є можливість вибухового згоряння палива і проблем з двигуном – перегрів, зношування, пошкодження поршнів та циліндрів.

В результаті паливо горить не повністю, продукти горіння осідають на стінках циліндра. Як наслідок – потужність двигуна знижується, падає компресія, збільшується витрата палива.

Висновок простий – заливати лише такий бензин, на який розраховано Ваше авто.

Правда і міфи про марки бензину

  1. Октанове число – це показник вмісту октану. Незважаючи на те, що цифри у марці пального показують октанове число, вони не відображають вміст октану – найбільш цінного компоненту палива. У невеликій кількості октан дійсно може знаходитись у пальному, але ні в якому разі не треба додавати його самостійно. Насправді чим менше октану, тим краще.
  2. Бензин з більшим октановим числом згоряє швидше і дає більше тепла. Це міф. Насправді високооктанові суміші займаються повільніше, що й дало можливість використовувати їх у потужних двигунах з високими оборотами.
  3. Октанове число не може бути більше 100. Насправді може – зараз уже є суміш марки 106, розрахована на двигуни з великим ступенем стиснення.
  4. Виміряти октанове число можна з допомогою невеликого приладу. Насправді це не так. Виявлення октанового числа найбільш трудомістке завдання, яке можуть виконати лише спеціалізовані лабораторії.
  5. Зима та мороз вимагають переходити на інший вид палива. Це актуально для більш холодних регіонів. Український клімат не потребує змінювати рекомендований вид бензину. Перехід з 95-го на 92-й може спричинити проблеми з двигуном.

Різниця у ціні

Звісно, 95-й бензин відрізняється ціною від 92-го, але чи варто економити? Навіть якщо Ви звикли їздити спокійно, заправляти 92-м автівку, яка розрахована на 95-й, не варто. Адже на якість роботи двигуна впливає не лише ступінь опору самозайманню бензину. Тут на передній план виходить наявність присадок та інших домішок, які можуть осідати на стінках мотору та призводити до того, що буде потрібно робити капітальний ремонт.

Чи можна змішувати

Деякі автомобілісти вважають: якщо змішати 92-й з 95-м бензином, можна більш економічно витрачати паливо. Насправді цього робити не потрібно, і ось чому:

  • Швидкість суттєво не зросте, тому що ці бензини мають різну густину. 92-й буде на дні бака, а 95-й зверху. Отже, двигун буде отримувати в першу чергу дев’яносто другий бензин.
  • Постійне «годування» 92-м бензином мотора, розрахованого на 95-й, призведе до зниження потужності та збільшення витрат палива.

Отже, таким чином можна не зекономити, а навпаки, нашкодити своєму авто.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Adblock
detector