Що таке каталізатор

Каталітичний нейтралізатор водії та працівники автомайстерень звикли називати каталізатором автомобіля. Він потрібний, щоб мінімізувати шкоду навколишньому середовищу, який наносять вихлопні гази. Проходячи через трубку, повітря очищається, і викиди, що виходять з вихлопної труби в атмосферу, містять набагато менше токсичних речовин. Завдяки хімічним реакціям, агресивні окис вуглецю і азоту перетворюються в більш безпечні компоненти: вуглекислий газ, воду, вільний азот.

В автомобілях, серцевиною нейтралізатора, як правило, є керамічний моноліт із “сотовою” структурою. Стінки осередків покриті активними металами, за які скупка каталізаторів demimotors.com/ забезпечує хорошу компенсацію. Адже каталізаторами, що використовуються, є переважно такі благородні метали, такі як платина, паладій та родій.

Для чого потрібен каталізатор в автомобілі

Каталітичний нейтралізатор — це пристрій, що використовується для зменшення викидів від двигуна внутрішнього згоряння та використовується в більшості сучасних автомобілів і транспортних засобів. Каталітичні перетворювачі також можна знайти в генераторах, автобусах, вантажних автомобілях та поїздах. Каталізатори використовуються у вихлопних системах для забезпечення окислення та відновлення токсичних побічних продуктів палива до менш небезпечних речовин, таких як вуглекислий газ, водяна пара та газоподібний азот.

Недостатність кисню для повного окислення вуглецевого палива в цих двигунах спричиняє утворення токсичних побічних продуктів. Без каталітичних нейтралізаторів транспортні засоби виділяють вуглеводні, окис вуглецю та оксид азоту. Ці гази є найбільшим джерелом озону на рівні землі, який викликає смог і шкодить життю рослин. Каталітичний нейтралізатор перетворює близько 98% шкідливих випарів, які утворює автомобільний двигун, у менш шкідливі гази. Перетворювач використовує прості реакції окислення та відновлення для перетворення небажаних парів. Окислення — це втрата електронів, а відновлення — отримання електронів. Згадані раніше дорогоцінні метали сприяють переносу електронів і, в свою чергу, перетворенню токсичних парів.

Для належної роботи каталізаторам потрібні високі температури. Сучасні каталізатори значно зменшили кількість викидів, адже скоротився час, який потрібен для прогріву, тому каталізатор може запрацювати протягом декількох секунд. Останній відділ перетворювача керує системою впорскування палива. Цій системі управління допомагає кисневий датчик, який контролює, скільки кисню знаходиться в потоці вихлопних газів, і, в свою чергу, повідомляє комп’ютеру двигуна відрегулювати співвідношення повітря та палива, підтримуючи каталітичний нейтралізатор у робочій стахіометричній точці, та забезпечує її високу ефективність.

Якщо ваш автомобіль дає знати про несправності каталізатора, краще не зволікати та скористатися послугами майстрів, вони вилучать несправну деталь. Скупка каталізаторів https://demimotors.com/about-us/ з радістю надасть вам вичерпну інформацію, і ви зможете отримати максимально вигідну компенсацію! Потурбуйтеся про авто та власне здоров’я!

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Загрузка...

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Adblock
detector