Як та де з’явилася піца

Близько двох століть тому одне з найбільш заселених і розвинутих європейських міст, Неаполь, стало родоначальником страви, яка з часом стала національним кулінарним символом всієї країни. Саме тут кухарі придумали швидку та ситну їжу для малозабезпечених. Вона представляла собою корж з простого тесту, вкритий зверху нарізаними помідорами, орегано та рослинним маслом. Особливим делікатесом серед бідняків вважалася така страва, якщо в начинку потрапляло трохи сиру.

Їжа для бідних

Саме такий статус носили одні з найпопулярніших в світі ласощів. Вони швидко поширилися серед жителів Неаполя. Торговці зберігали піцу в ящиках з міді, які носили на головах. Пропонували купити їжу прямо на вулицях. Нерідко їх клієнти не могли розплатитися за їжу відразу і тому брали її в борг, виплачуючи його тиждень. Така піца стала іменуватися «восьмиденна».

Столітня класика

Багато хто вважає, що існує лише два різновиди традиційної піци, яка з’явилася в Неаполі. Це «Маргарита» та «Маринара». Перша отримала свою назву на честь Маргарити Савойської, яка в ті роки була королевою. Рецепт цієї страви був створений для королівського столу, але правителька так і не скуштувала його. Вона не вважала цю їжу гідною свого статусу. Але іншим членам королівської сім’ї вона полюбилася та згодом увійшла до їх постійного раціону.

Що стосується «Марінари», то її найменування пов’язано з місцевими рибалками, які вживали на сніданок корж з результатами свого улову.

Суперництво Неаполя та Мілана за статус батьківщини піци

Хоча неапольське походження піци встановлено досить точно, майстри з Мілана вирішили оскаржити його.

Вони певним чином переінакшили рецепти, додавши інші інгредієнти, щоб адаптувати їх під смак широких мас. Нова страва швидко стала популярною та жителі північної частини Італії стали стверджувати, що піцу придумали саме вони, а справжній смак піци — це смак саме міланського варіанти страви. Однак неаполітанці не збираються поступатися своїм звання першовідкривачів піци, яке підтверджується багатовіковою історією.

У наші дні на виставках і ярмарках жителі Мілана та Неаполя постійно вступають в емоційну суперечку через правильність приготування та місця походження піци.

У вікінгів була піца?

Загальноприйнятим є факт, що батьківщиною популярних ласощів є Італія. Однак норвежці стверджують, що саме на їхній землі з’явилася перша піца.

Одна дослідниця з Норвегії з групою послідовників наполягають на тому, що ця страва була створена за часів вікінгів.

Як доказ наводяться регулярні знахідки давніх сковорідок там, де були раніше поселення предків жителів Норвегії.

Як вважають деякі вчені, цей посуд служив для приготування коржів з м’ясом та овочами. Таку комбінацію продуктів ми сьогодні і називаємо піцою.

Де б не було придумана страва, сьогодні її люблять в усіх країнах світу. У наш час існує чимало її різновидів. KILOGRAMM PROJECT Суми пропонує великий асортимент піци на будь-який смак. Наші майстри готують цю їжу як за традиційними рецептами, так і з цікавими доповненнями. Для цього вони використовують лише продукти високої якості. Завдяки точному дотриманню рецептури, їх продукція завжди має чудовий смак.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Загрузка...

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

itunes snipping tool Adblock
detector